SPOTKANIE CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW
BABIOGÓRSKIEJ GRUPY KRÓTKOFALOWCÓW
z okazji 5-lecia powstania Grupy. 3 i 4 sierpnia 2002 r.
MAKÓW PODHALAŃSKI.
Miejsce Spotkania BGK - CKPTiS (Dom Kultury).


SERDECZNIE WITAMY !

Tak dużą liczbę krótkofalowców, ok. 40, wielu z rodzinami, gościł Miejski Dom Kultury w Makowie Podhalańskim po raz pierwszy. Powodem było odbywające się przez dwa dni 3 i 4.08.2002r. "Spotkanie Członków i Sympatyków BGK" z okazji 5-lecia powstania Grupy.
Spotkanie organizowane było przez Klub Łączności Babiogórskiej Grupy Krótkofalowców - SP9PGB.

Na zaproszenie naszego klubu przyjechał z Zawoi przedstawiciel Babiogórskiego Parku Narodowego: Pan Jacek Płaza. Po wstępie i powitaniu wszystkich zebranych przez prezesa SBGK: Stanisława -SP9MRY, rozpoczął on spotkanie okolicznościowym odczytem i prezentacją medialną: "Babiogórski Park Narodowy i Hugo Zapałowicz". Spotkało się to z dużym zainteresowaniem zgromadzonych.
Podziękował nam za propagowanie Rejonu Babiogórskiego i BPN na falach pasm amatorskich, oraz za pamięć o H. Zapałowiczu i uczczenie 150-rocznicy urodzin tej wybitnej postaci znakiem okolicznościowym SN150HZ. Później odwiedził pomieszczenie radiostacji klubowej i zapoznał się z jej pracą.
Gościem spotkania była również Kol. prezes OT PZK w Krakowie: Bożena-SP9MAT z mężem Andzrejem-SP9MAX. Najdalej z kraju przyjechał do nas członek BGK Krzysztof-SP1JVZ z Koszalina razem z córką.
Mieliśmy też miłą wizytę Pani redaktor tygodnika "Kronika Beskidzka". Artykuł i zdjęcie ukazały się w tym tygodniku 29.08.2002r. W drugim dniu spotkania witamy następnych gości. Mamy niespodziewane odwiedziny Ryszarda-KG2IW z żoną Renatą, też krótkofalowcem.
Po łącznościach ze szczytu Babiej Góry dociera do nas Kol. Zdzisław-SQ9NRR. Wszyscy byli gorąco i serdecznie witani przez Prezesa KŁ BGK: Stanisława Zadora-SP9MRY i jego żonę Teresę.
Czas mijał na towarzyskich rozmowach przy kawie i cieście, pracy na radiostacji okolicznościowej SN150HZ i dyskusjach technicznych. Wielu uczestników miało okazję poznać się osobiście, znali się tylko z rozmów przez radio.
Ciekawe rozmowy i wspomnienia z Piotrem Niteckim - SP9BWJ i jego żoną Anią- SP9HPU z Krakowa mającego rodzinne związki z Makowem Podhalańskim. Jego ojciec ś.p. Franciszek Nitecki, również krótkofalowiec SP9AKO, przebywał i wielokrotnie nadawał ze swojej radiostacji z naszej miejscowości w latach 70-tych.
W sali spotkania znajdowała się mała wystawa poswięcona Pamięci Tym Co Odeszli... SK: SP9IQ, SP9LS, SP9AFX i SP9EH.
Estrada Tygodnia Kultury Beskidzkiej, występy zespołów folkrorystycznych, wystawy w Domu Kultury i ciekawy plener rzeźbiarsko-malarski uzupełniały mile ten czas. Późny sobotni wieczór spędzono przy ognisku. Kilku kolegów udało się na Makowską Górę, by tam na radiostacjach terenowych wziąć udział odbywających się w tym czasie "Zawodach Sudeckich".
Odwiedzili nas nasi członkowie i sympatycy z wielu miejscowości w kraju.

Pozostały miłe wspomnienia, pamiątkowe wpisy i zdjęcia, oraz to że wielu gości spotkania chce ponownie odwiedzić Maków Podhalański.
Serdecznie dziękujemy Dyr. CKPT i S mgr Z. Kowalskiemu za zgodę na Spotkanie i dodatkowe pomieszczenie jakie otrzymaliśmy do dyspozycji na ten okres.
 

                                                                                                         Stanisław Zadora-SP9MRY.